Information

Girona telefonnumre

Girona telefonnumre

Girona telefonnumre

Vi har valgt nogleGirona bytelefoner, hvilket vil gøre din rejse meget lettere.

Uventede problemer kan opstå under en rejse, som du ikke havde; ændringer af planer og ruter, hvor du skal improvisere; eller blot har brug for mere information, end man har ...

Det tror vi disse telefoner kan være nyttige i enhver uventet situation.
Telefonnummer til Girona's informations- og turismekontorer
Girona Main Tourist Office Telefon972 22 65 75
Telefon af. Turistinformation Fira deGirona972 419 100
Telefon Kommunalt turistbureau Playa de Aro
972 81 71 79
Telefon af. af turisme i Calella de Palafrugell972 611 820
Telefon af. af turisme i Banyoles972 575 573
Telefon af. Turisme i Begur972 624 520
Telefon af. af Truismo af LLoret de Mar972 365 788
Telefon af. af turisme i Blanes972 33 03 48
Telefonnumre til de administrative institutioner i Girona

Girona Rådhus Telefon

010 / 972 419010
Girona Provinsråd972 185 000
TelefonGeneralitat Girona972 223 035
Girona regerings delegation telefon972 069 118
TelefonConsumer Service OfficeGirona972 419 025
Girona transporttelefoner
Lufthavnstelefon Girona Costa Brava902 404 704 /972 186 600
Telefon RENFE-FERROCARRILESCATALANES Girona902 24 02 02
Telefonselskab Urban Bus EMT Girona972 212 319
Telefon taxier Girona972 22 23 22
GiroTaxis Girona-telefon972 22 10 20
Telefon National Directorate for Traffic Girona900 123 505
Telefon provinsielle trafikhovedkvarter Girona

972 202 950

Girona-telefonnumre
NødtelefonGirona112
Girona National Police Phone091
Girona polititelefon092
Mossosd'Escuadra Girona Telefon088
GuardiaCivil Girona-telefon062
Girona Civilbeskyttelse Telefon935 209 318
CruzRoja Girona Telefon972 222 222
Social sikkerhed og nødsituationstelefon SAMUR Girona061
TelefonambulancerGirona972 410 010
Brandmænd TelefonGirona085
PhoneVehicle Depot-CraneGirona972 246 155
Telefonhjælp i Carretera Girona91 742 12 13
Girona Telefon900 12 35 05
Annullering af bankkort
Telefon 4 B- VISA Electron - Master Card - VISA902114400 / 913626200
PhoneDinner's Club902401112
Telefonserveret (VISA-VISA Electron-MasterCard)902192100
PhoneAmerican Express902375637
TelefonRed 6000915965335
Telefon Madrid Box902246810
TelefonEl Corte Inglés901122122


Video: Girona, Spain 4K travel guide (August 2021).