Information

Telefonnummer af interesse i Malaga

Telefonnummer af interesse i Malaga

Telefonnummer af interesse i Malaga

Vi har valgt nogle Malaga bytelefoner, hvilket vil gøre din rejse meget lettere.

Uventede problemer kan opstå under en rejse, som du ikke havde; ændringer af planer og ruter, hvor du skal improvisere; eller blot har brug for mere information, end man har ...

Det tror vi Disse telefoner kan være nyttige i enhver uventet situation.
Telefonnummer til Malaga informations- og turistkontorer

Telefon kommunalt turistkontor - Casita del Jardinero, Av. Cervantes, 1, Malaga
952 214 120
Telefonkontor for information og turisme ved katedralen i Malaga
95 450 10 01
Telefon kommunalt kontor for turist-centralt
Plaza de la Marina, 11, Malaga
010 / 952 122020
Telefon turistkontor Sea Tower952 541 104
Telefon turistkontor Marbella Plaza Naranjos S / N952 823 550
Telefon Fuengirola turistkontor
Av. Jesús Santos Rein 6
952 467 457
Benalmádena turistkontor telefon
Av. Antonio Machado 10
952 442 494
Ronda Tourist Office Telefon952 187 119
Telefon turistkontor Torremolinos

95-238-15-78

Telefonnummer til de administrative institutioner i Malaga

Malaga Byråd Telefon

010 / 952 135000
Malaga Provincial Council Telefon952 133 500
Telefon Junta de Andalucía og provinsdirektoratet i Malaga951 03 65 42
Malaga Transport Telefonnumre
Malaga Lufthavn Telefon952 048 804
TelephoneRENFE902 240 202
TelefonCompañía Autobuses UrbanosMálaga952 350 061
Telefon National Traffic Directorate Malaga900 123 505
Telefon Maritime Salvage900 202 202
Telefonhavn i Malaga952 125 000
Telefon provinsielle trafikhovedkvarter952 040 770
Nødtelefonnumre til Malaga
Nødtelefon - Civilbeskyttelse Malaga112 / 952 126650
TelefonPolicia Nacional Málaga091
Telefon lokalt politi Málaga092
Telefon Civil Guard / Traffic Málaga062 / 952 272400
Telefon social sikkerhed - Andalusisk sundhedsvæsen061 / 952 224900
Telefon CruzRoja Málaga952 222 222
TelefonAmbulanser Malaga061
Telefon brandmænd Málaga080
PhoneVehicle Depot-CraneMálaga952 331 044
Telefonvejshjælp91 742 12 13 /900 123 505
Teleruta Telefon900 12 35 05
Telefonnumre til aflysning af bankkort i Spanien
Telefon 4 B- VISA Electron - Master Card - VISA902114400 / 913626200
PhoneDinner's Club902401112
Telefonserveret (VISA-VISA Electron-MasterCard)902192100
PhoneAmerican Express902375637
TelefonRed 6000915965335
Telefon Madrid Box902246810
TelefonEl Corte Inglés901122122


Video: Malaga Old Town - Walking Tour in July 2020, Costa del Sol, Andalucia, Spain 4K (August 2021).