Information

Nyttige telefonnumre til Toledo

Nyttige telefonnumre til Toledo

Nyttige telefonnumre til Toledo

Vi har valgt nogleToledo bytelefoner, hvilket vil gøre din rejse meget lettere.

Uventede problemer kan opstå under en rejse, som du ikke havde; ændringer af planer og ruter, hvor du skal improvisere; eller blot har brug for mere information, end man har ...

Det tror vi Disse telefoner kan være nyttige i enhver uventet situation.

Telefon til Toledo informations- og turistkontorer
Kommunale turistbestyrelsestelefon, Toledo Plaza del Consistorio, 1925 254 030
Telefonkontor for turistbestyrelsen for samfund i Castilla La Mancha, Puerta de Bisagra, s / n, Toledo
925 220 843
Telefoncentret for ZocoCentro, Toledo925 220 300
Telefon turistkontor Ocana925 120 891
Telefon turistkontor Talaverade la Reina925 826 322
Telefon turistkontor El Toboso925 568 226
Telefon turistkontor Orgaz925 317 685
Telefon til administrationsinstitutionerne i Toledo

Rådhus Telefon Toledo

925 269 700
Telefonforbrugerinformation Toledo925 26 97 50
Telefonafdeling for social velfærd Toledo925 26 70 99
Telefon Provinsråd for Toledo925 259 355
Telefonkammer for handel og industri925 280 111
TelefonInformation Board CommunityCastilla La Mancha012
Toledo transporttelefon
Telefonlufthavn Madrid Barajas 50 minutter væk (let nået med motorvejen) 91 305 83 43
TelephoneRENFE Toledo902 240 202 /925 22 30 99
TelefonCompañía Autobuses Urbanos Toledo925 21 58 50
Telefon National Traffic Directorate900 123 505
Telefon provinsielle trafikhovedkvarter Toledo925 220 829
Toledo nødsituationstelefon
Nødtelefon Toledo112
Civilbeskyttelse Toledo925 22 60 50
Telefon National Police Toledo091 / 925 21 3400
Lokal polititelefon Toledo092 / 925 25 0412
Telefon Civil Guard Toledo062 / 925 225900
Telefon social sikkerhed - sanitære nødsituationerS.S. SACYL Toledo925 259 350 /061
TelefonRed Cross Toledo925 22 22 22
Telefon Røde Kors ambulancer Toledo061 / 925 221522
Telefon ild og redning Toledo085 / 925 226080
Telefon køretøj lager-kran Toledo983 426 100
TelefonTAXIS: Radiotaxi / Agrup.Taxis Toledo Taxarækker925 25 50 50
925 21 65 22/925 22 23 96 /925 2216 96/925 22 16 98
Telefonvejshjælp91 742 12 13 /900 123 505
Teleruta Telefon900 12 35 05
Telefon for annullering af bankkort i Spanien
Telefon 4 B- VISA Electron - Master Card - VISA902114400 / 913626200
PhoneDinner's Club902401112
Telefonserveret (VISA-VISA Electron-MasterCard)902192100
PhoneAmerican Express902375637
TelefonRed 6000915965335
Telefon Madrid Box902246810
TelefonEl Corte Inglés901122122


Video: Healthy Diet-Healthy Life - The Secret of Health. Jiva Health Show. Ep. 278 Part 03 (Oktober 2021).